تبلیغات و افزایش فروش
خانه / آنچه در آرایشی20 می خوانید / مقالات / فونداسیون چیست و همراه با چی باید استفاده شود؟
کاربرد فوندانسیون در آرایشی بیست

فونداسیون چیست و همراه با چی باید استفاده شود؟

تا به حال به خصوص بعد از آموزش‌هایی که در آرایشی بیست آموخته‌اید در صورتی‌که آرایش چشم یا رژلبتان به مشکلی بر بخورد چگونه به سرعت آن را درست کنید، اما یک قسمت از بوم نقاشی صورت است که تحت هیچ شرایطی دوست ندارید که مجبور به ترمیم آن شده و یا با آن روبه رو شوید : “فونداسیون سازی، یک حرکت اشتباه و تمام زحماتی که کشیدید به هدر می‌رود و مجبورید تمام آرایش را به خوبی پاک کرده و از اول شروع کنید و این باعث می‌شود به تمام کارهای روزانه‌تان دیر برسید.

زمینه‌ی کار را لطیف و نرم کنید

اگر پوست شما فلس مانند، چرب و یا تکه تکه است، انتظار نداشته باشید که فونداسیون روی آن به لطافت و زیبایی بنشیدند! اگر هفته‌ای یک الی دو بار پوستتان را پاکسازی کنید، به از بین رفتن سلول‌های مرده، چربی اضافی و تکه‌های خشک کمک فراوانی می‌کند و با این کار فونداسیون به راحتی و درستی در جایش قرار می‌گیرد.

کاربرد فوندانسیون در آرایشی بیست

به پوست آبرسانی کنید

همه چیز به آماده سازی پوست بازمی‌گردد! هیچ فرقی ندارد مدل پوستتان چه باشد، قبل از زدن مواد آرایشی به آن، حتما از مرطوب کننده استفاده کنید. اگر این مرحله را رعایت نکنید، فونداسیونی که زدید مانند کیک اسفنجی خواهد شد. برای داشتن درخششی بیشتر و ثابت‌تر، از یک Face Mist بعد از زدن مرطوب کننده استفاده کنید.

کاربرد فوندانسیون در آرایشی بیست

صبر کنید مرطوب کننده خشک شود

این مساله بسیار مهم است، اگر فونداسیون مایع یا پودری‌تان را قبل از خشک شدن کامل مرطوب کننده به صورت بزنید، ریسک خال خال شدن و رگه دار شدن فونداسیون، رژگونه و برنز کننده را باید بپذرید! (البته هیچکس مایل به این ریسک نیست!)

پرایمر (زیرساز) را فراموش نکنید

آیا دیده‌اید فونداسیونتان در اوایل صبح چقدر خارق‌العاده بوده و چندین ساعت بعد به کل تبخیر شده است؟ دلیل اصلی آن استفاده نکردن از پرایمر است! اگر به دنبال ظاهری بی نقص و جذاب هستید

که تا آخر وقت اداری‌تان بی نظیر و سالم باشد، حتما باید پرایمر را در روتین روزانه‌تان جای دهید.

 فرمولاسیون صحیح برای نوع پوست خود را پیدا کنید

حتما دلیل خوبی پشت به وجود آمدن انواع مدل‌های فونداسیون

(مایع، ژلی، پودری، و کِرِمی) وجود دارد. هر کدام از آن‌ها برای مقصود مشخصی ساخته شده‌اند. اگر پوستتان خیلی خشک است نیم‌خواهید لایه‌های زیاد و فشرده‌ای از پودر را به آن بزنید، این مساله در مورد پوست‌های چرب و فونداسیون‌های کِرمی نیز صادق است.

رنگ درست برای پوستتان را انتخاب کنید

این تیتر حتما شما را به یاد روزهای دبیرستان و شروع دانشگاه انداخته است که رنگ‌های نادرست را انتخاب می‌کردید و همه می‌توانستند این تفاوت را در صورتتان ببینند. اما الان دیگر وقت این اشتباهات آماتوری نیست! دفعه‌ی بعدی که برای خرید فونداسیون رفتید، حتما رنگ زمینه‌ی پوستتان را قبل از خرید، بشناسید و با کمک آن بخرید.

اپلیکاتور درستی انتخاب کنید

فونداسیون زدن به این معنی نیست که در همه‌ جای صورت باید با انگشتان پخش شوند! فرمولاسیون متفاوت فونداسیون‌ها با اپیکاتورهای مختلف جواب بهتری می‌دهند..

از تصحیح کننده رنگ استفاده کنید

اگر به دنبال پوشدان جوش و یا سیاهی زیر چشم هستید، استفاده از کانسیلر به تنهایی پاسخگوی مشکل شما نیست! قبل از زدن کانسیلر حتما از تصحیح کننده‌ی رنگ استفاده کنید تا هرجای قرمز یا تیره را خنثی کند.

اول فونداسیون بزنید و بعد کانسیلر را استفاده کنید

این مساله ممکن است کمی گیج کننده باشد، و درحالی‌که تکنیک‌های متفاوتی وجود دارند و هر تکنیک برای هر فردی بهتر است، اما همیشه کانسیلر را بعد از فونداسیون بزنید تا بیش از حد ترکیب نشود.

آرایش را تثبیت کنید

همانطور که پرایمر برای این به وجود آمده است که فونداسیون رانگه دارد، پودر تثبیت کننده نیز به وجود آمده تا همه چیز را درجایش خودش ثابت نگه دارد. بعد از زدن فونداسیون و کانسیلر،حتما به پوستتان یک پودر تثبیت کننده بزنید که میکاپتان بینقص و بدون مشکل بماند.

اشتراک گذاری کنید:

درباره‌ی مهندس درویش زاده پشتیبان لاین استور

همچنین ببینید

ماسک حبابی آمینواسید ایمیجز ضدجوش

فواید ماسک حبابی آمینواسید ایمیجز

فواید ماسک حبابی آمینواسید ایمیجز با سلام به همراهان عزیز آرایشی بیست  از مهترین فواید ماسک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *