تبلیغات و افزایش فروش
خانه / آنچه در آرایشی20 می خوانید / مقالات / هر آنچه که باید درباره انتخاب عطر بر اساس شخصیت بدانید

هر آنچه که باید درباره انتخاب عطر بر اساس شخصیت بدانید

ترفند آرایشی بیست انتخاب عطر براساس شخصیت

انتخاب عطر یکی از انتخاب­های سخت برای همه ماست، خانم و آقا هم ندارد! شاید این موقعیت برای شما هم پیش آمده باشد که، زمانی وارد فروشگاه می­شوید اگر بخواهید برای خود یا یکی از عزیزانتان عطر تهیه کنید، سردرگمی به سراغتان آمده و بین چندین رایحه بلاتکلیف مانده­اید. این حسی است که همه ما در زندگی با آن روبه­رو هستیم و اگر از یکسری نکات چشم­پوشی کنیم، در این بلاتکلیفی خواهیم ماند. آیا می­دانید عطرها شخصیت رفتاری و احوال دورنی ما را نشان می­دهند؟ عطرها ارتباط تنگاتنگی با شخصیت فرد دارند، بنابراین می­توانیم از شیوه انتخاب عطر بر اساس شخصیت استفاده نماییم. چراکه، اگر عطری را بر اساس نظر دیگران انتخاب کرده و روزانه از آن استفاده کنیم، شخصیت واقعی ما آن گونه که نیستیم بیان می­کنند. انتخاب عطر بر اساس شخصیت از نظر کارشناسان و روانشناسان تایید شده و معتقدند، افراد بر اساس نوع شخصیت­شان عطرها را می­پسندند و به آن علاقه نشان می­دهند.

تابحال به این موضوع فکر کرده­اید که چرا، یک عطر یا رایحه­ای مورد پسند شماست اما دیگران آن را نپسندیده و به سراغ عطر دیگری می­روند؟ این امر برمی­گردد به موضوع انتخاب عطر بر اساس شخصیت افراد، که هر کس بنا به علاقه و شخصیت رفتاری که دارد عطر مورد علاقه خود را انتخاب خواهد کرد. اما اگر شما مایلید تا انتخاب عطر بر اساس شخصیت خود داشته باشید، یا از روش انتخاب عطر بر اساس شخصیت برای دوستان خود عطر هدیه دهید، این مطلب برای شما مناسب است. انتخاب عطر بر اساس شخصیت اثبات شده و در برخی مکان­ها تست روانشناسی برای انتخاب عطر وجود دارد که رایحه مناسب با شخصیت شما را اعلام می­کند.

نقش گروه­های اصلی در انتخاب عطر بر اساس شخصیت

 • گل­دار:

  عطرها در این دسته متنوع هستند و بیشتر مورد توجه خانم­ها قرار می­گیرد، اما دارای گروه عطر مردانه هم می­باشد. افرادی که انتخاب عطرها با نت گل را انتخاب می­کنند، روحیه­ای لطیف و احساساتی دارند. گل­هایی نظیر بنفشه، رز و زنبق مخصوص آقایان و دیگر گل­ها برای عطرهای زنانه مناسب خواهد بود.

 • مرکبات:

  در روش انتخاب عطر بر اساس شخصیت ، افرادی که به سمت عطرهایی با گروه بویایی مرکبات متمایل می­شوند، شخصیتی اکتیو، پرانرژی و سرزنده دارند. نت­های تشکیل دهنده این گروه را می­توان به لیمو، پرتقال، برگاموت، گریپ فروت و نارنگی اشاره کرد. عطرهای با بوی مرکبات را اغلب، یک معجون جادویی و شگفت انگیز در گرمای تابستان می­شناسند.

 • شرقی:

  اشخاصی که از عطرهای با گروه بویایی شرقی استفاده می­کنند، شخصیتی ماجراجو، کنجکاو، ریسک پذیر دارند. عطرهای شرقی ترکیبی از ادویه­های خوشبو بوده که خود دارای چندین زیردسته از جمله وانیلی، گل­دار، فوژه، چوبی و تند هستند. این گروه بویایی، جزء رایحه‌های جذب‌کننده و محبوب است.

 • چوبی:

  گروه بویایی چوبی نمادی از قدرت، استواری و منطق گرایی است. اصولا افراد متفکر از این گروه استفاده خواهند کرد. گروه چوبی به چند دسته اقیانوسی، چیپر، آروماتیک، گلی مشک و ادویه­ای تقسیم شده که اشخاص در انتخاب عطر بر اساس شخصیت آنها را انتخاب می­کنند.

مواردی که تا این قسمت از مطلب اشاره کرده­ایم در هنگام انتخاب عطر بر اساس شخصیت جزء گروه­های اصلی بویایی برای عطرها بود. اما انتخاب چندین رایحه دیگر شخصیت افراد را نشان می­دهد، که می­توانید با استشمام عطرشان پی به شخصیت رفتاری آنها ببرید. اگر مایلید تا بدانید کدام شخصیت­ها به چه رایحه­های علاقمند هستند، به ادامه مطلب بپردازید.

عطر با رایحه تند

افرادی که اعتماد به نفس بالا، باهوش، مدیریت قوی، استوار از ویژگی­های شخصیتی آنهاست عطرهای با رایحه تند را می­پسندند. این رایحه نشان از قدرت و استواری آنها داشته و با استشمام عطرهای تند روحیه شاداب و سرزنده­ای خواهند داشت و حال دلشان خوب می­شود. پس اگر کسی در اطراف شما از عطرهای تند استفاده می­کند، می­توانید پی به مدیریت قوی آنها برده و به این اشخاص اعتماد کنید.

عطر با رایحه تلخ

اگر مایلید تا از روش انتخاب عطر بر اساس شخصیت کمک بگیرید، همچنین شخصیتی با انگیزه بالا هستید که اصولا مایل نیستید تا زندگی­تان زیاد دست­خوش تغییرات باشد، یا فعال بوده و ورزش یکی از علایق شماست،عطرهای با رایحه تلخ گزینه ایده آلی برای شما خواهد بود. کسانی­که از عطرهای تلخ استفاده می­کنند اغلب سخت و مدام اصرار دارند همه چیز طبق نظرشان پیش برود. تا جایی­که غیر از این باشد اخم کرده اما سعی عصبانیت خود را کنترل می­کنند. از خصوصیات آنها می­توانیم به خویشتن داری و اراده قوی اشاره کنیم.

عطر با رایحه ملایم

به طور معمول، افرادی که از عطرهای ملایم استفاده می­کنند در بین دوستان و خانواده خود بسیار محبوب هستند. آنها احساساتی، آرام، اسرارآمیز، قلبی بزرگ دارند. به هیچ­وجه خودخواهی در زندگی­شان نقشی نداشته و خیلی سریع مشکلات زندگی خود را به دست فراموشی می­سپارند. اغلب مایلند تا جلب توجه کرده و اعتماد اطرافیان خود را در کمترین زمان ممکن به دست آورند. اما باید مراقب این افراد باشید، زیرا اگر موضوعی ناراحتشان کند خیلی زود عصبی می­شوند و مدام بهانه می­تراشند.

ترفند آرایشی بیست انتخاب عطر براساس شخصیت

عطر با رایحه خنک

در صورتی­که انتخاب عطر بر اساس شخصیت باشد، برای افرادی که میزبان خوبی هستند و غرور مثبتی دارند عطرهای خنک انتخاب کنید. اگر در جمع دوستانه خود یا در مهمانی­ها و حتی در محل کار، با کسانی روبه­رو شده­اید که از عطرهای خنک استفاده می­کنند، به مدیریت و برنامه ریزی دقیق آنها برای زندگی­شان اطمینان حاصل کرده و بدانید که این افراد هیچگاه وقت خود را برای مسائل بیهوده هدر نمی­دهند. آنها همیشه مسئله مهمی را هدف خود قرار داد و برای رسیدن به آن، برنامه ریزی کرده و بر طبق اصولی پیش می­روند. با تمام این برنامه ریزی­ها، گاهی استرس و نگرانی به سراغ دلشان می­آید.

عطر با رایحه گرم

مسئولیت پذیری یکی از ویژگی­های بارز این افراد است. همیشه برای حفظ و انجام مسئولیت­هایی که برعهده می­گیرند می­دانند که باید چگونه رفتار کنند. اگر مایلید تا انتخاب عطر بر اساس شخصیت داشته باشید و دوستان شما برایتان بسیار مهم هستند، عطرهای با رایحه گرم را انتخاب کنید. از خصوصیات اصلی آنها را می­توانیم به احساسات شدیدشان معرفی کنیم. در برابر مسائل زندگی اغلب واکنش­های شدیدی نشان می­دهند که این خود، نشان از روحیه گرم و احساسات شدید آنها خواهد داشت. کسانی­که عطرهای گرم را می­پسندند، بسیار خون گرم و همراه و مشاور خوبی برای خانواده و دوستان هستند و حسادت نقشی در زندگی آنها ندارد.

عطر با رایحه شیرین

افرادی که به عطرهای شیرین علاقه دارند و مدام از آنها استفاده می­کنند، هم­صحبت خوبی برای همه خواهند بود. می­توان به راحتی و بدون دغدغه با این افراد درد و دل کرد، همچنین مشورت گرفت. چون اصولا همیشه در حال یاد گرفتن بوده و مایلند چیزهای جدیدی یاد گرفته و از آن درس زندگی بگیرند. همان­طور که از رایحه مورد علاقه­شان پیداست، شخصیت وجودی شیرین داشته و شوخ طبعی از خصوصیات اصلی آنهاست. این اشخصاص حساس و زود رنج می­باشند در حدی که اگر از کسی عصبی شوند، بخشیدن آن شخص تا حدودی سخت یا غیرممکن است. آرزوهای زیادی دارند که شاید برای دیگران عجیب به نظر برسد، اما جالب بوده و بسیاری از آنها با پشتکار به اهدافشان می­رسند.

شناخت برخی از رایحه­ها

همانطور که موضوع این مقاله ما یعنی انتخاب عطر بر اساس شخصیت بیان می­کند، برخی از رایحه­ ها نشان­ دهنده شخصیت ماست و عطری که استفاده می­کنیم شاید تا مدت طولانی یا حتی سالیان سال، در ذهن اطرافیان ما بماند. به طور حتم، این موضوع برای شما هم صدق خواهد کرد. خیلی از مواقع شده که عطری شما را به یاد یک فردی انداخته و از یاد او و این عطر خوش لبخندی بر لبانتان جاری می­شود، یا حتی این موضوع گاهی برعکس عمل کرده و با استشمام عطری منزجر شده­اید و یاد کسی می­کنید که اصلا خاطره خوبی از آن نداشته، تا حدی که از عطر و بوی او هم متنفر هستید. پس عطری که استفاده می­کنیم در ذهن­ها ثبت شده و شخصیت ما را نشان خواهند داد.

اما رایحه ­هایی که در فوق به آنها اشاره کرده­ایم، می­تواند به شما در انتخاب عطر بر اساس شخصیت کمک کند و شخصیت افراد را بشناسید. البته شاید صد در صد صحیح نباشد و برای همه صدق نکند، اما تا حد زیادی موثر است. در ادامه رایحه برخی از ترکیبات را برای کمک به شما در انتخاب عطر بیان می­کنیم:

 • عطر با رایحه میخک: دارای رایحه تند

 • عطر ریحان: دارای رایحه گرم

 • چوب صندل: رایحه شیرین

 • رایحه نعناع: خنک و سرد

 • عطر کندر: رایحه گرم و شیرین

تاثیر شخصیت یا ژنتیک در بوی عطر!

در خیلی از مواقع پیش آمده که دو نفر متفاوت، از یک نوع عطر و برند استفاده می­کنند اما بوی عطر برای هر کدام از آنها فرق دارد. این موضوع شاید برای شما هم عجیب بوده و این سوال پیش می­آید که چطور ممکن است با اینکه یک نوع عطر استفاده شده اما باز هم عطری متفاوت استشمام می­شود. کارشناسان دلیل این موضوع را ژنتیک و شخصیت افراد اعلام کرده­اند. ژنتیک تا حد زیادی در مود عطرها تاثیر می­گذارد و سبب تغییر بوی عطرها خواهد شد. حتی گاهی جنس پوست هم بر روی تغییر بوی عطر موثر بوده و بوی آن را تغییر می­دهد. به همین علت پیشنهاد می­شود قبل عطر زدن از مرطوب کننده­ ها استفاده کنید.

اشتراک گذاری کنید:

درباره‌ی مهندس درویش زاده پشتیبان لاین استور

همچنین ببینید

ماسک حبابی آمینواسید ایمیجز ضدجوش

فواید ماسک حبابی آمینواسید ایمیجز

فواید ماسک حبابی آمینواسید ایمیجز با سلام به همراهان عزیز آرایشی بیست  از مهترین فواید ماسک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *